fot. PAP/Jakub Kamiński

P. Jaki deklaruje budowę stadionu lekkoatletycznego w Warszawie

Warszawa zasługuje na stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia oraz bazę sportową. I my do zrobimy – zapowiedział dziś Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Patryk Jaki wystąpił na konferencji prasowej zorganizowanej na stadionie Skry. Powiedział, że ten – doprowadzony do ruiny – stadion jest symbolem rządów PO w zakresie sportu.

Chciałbym zadeklarować, że jeżeli wygramy wybory w Warszawie, a wierzę w to, że wygramy, to wspólnie z ministerstwem sportu odbudujemy siłę Skry, zbudujemy tutaj stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia. Ale nie tylko, jak będzie trzeba, zmienimy również plany tak, aby wokół powstały tu inne obiekty sportowe, m.in. otwarte baseny, które kiedyś tutaj były. Starsi warszawiacy jeszcze pamiętają, jak przychodzili tutaj z dziećmi, a dzisiaj nie ma nic – podkreślił Patryk Jaki.

Minister sportu Witold Bańka obecny na konferencji prasowej powiedział, że lekkoatletyka jest dla nas dyscypliną sportu z największym potencjałem medalowym.

Polska jest potęgą w tym sporcie zarówno w Europie, jak i na świecie – zaznaczył Witold Bańka dodając, że tego rodzaju obiekty muszą w kraju powstawać i musimy je wzmacniać.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada bieżącego roku.

RIRM

drukuj