P. Jaki: prezydent Warszawy jest zdziwiona traktowaniem jej tak, jak zwykłych obywateli

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest zdziwiona, że stosuje się wobec niej prawo, tak jak wobec zwykłych obywateli – powiedział Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji.

Wiceminister odniósł się do działań Urzędu Skarbowego, który zajął na prywatnym rachunku bankowym Hanny GronkiewiczWaltz kwotę ponad 12 tysięcy złotych. [czytaj więcej]

Jest to część grzywien, które zostały nałożone na prezydent Warszawy w związku z niestawiennictwem na czterech rozprawach komisji weryfikacyjnej.

Na konferencji prasowej wiceminister Patryk Jaki podkreślił, że prezydent Warszawy została potraktowana bardzo humanitarnie. Wskazywał również, że zarzuty wysuwane przez Hannę GronkiewiczWaltz są bezpodstawne.

Pani prezydent twierdzi, że nie możemy egzekwować grzywien przed rozpatrzeniem odwołania w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym tej sprawy. Zobaczmy, jak pani prezydent korzysta z tych samych uprawnień wobec zwykłych mieszkańców Warszawy. Chcę państwu powiedzieć, że prezydent regularnie, jeżeli kierowca zaparkuje w centrum Warszawy i nie uiści opłaty za parkowanie, wówczas miasto nakłada na niego podwyższoną opłatę i samodzielnie egzekwuje bez względu na to, czy ktoś odwoła się do sądu. To oznacza, że pani prezydent chciałaby być traktowana inaczej, niż ona traktuje zwykłych mieszkańców. W naszym przekonaniu wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. A pani prezydent jest zdziwiona, że państwo wobec niej działo tak samo, jakby działało wobec zwykłych obywateli – komentował wiceminister Patryk Jaki.

Warszawski ratusz już zapowiedział złożenie skargi na działania Urzędu Skarbowego.

Prezydent Warszawy Hanna GronkiewiczWaltz zapowiedziała natomiast złożenie zawiadomienia do prokuratury, a całą sytuację nazwała „akcją polityczną”.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl