Partia Republikańska zapowiada zerowy PIT dla rodzin wielodzietnych

fot. PAP/Tomasz Gzell

Polski Ład zostanie uzupełniony o zerowy PIT dla rodzin z co najmniej czwórką dzieci – zapowiadają politycy Partii Republikańskiej, nowej formacji, która jest częścią obozu Zjednoczonej Prawicy.

Partia Republikańska ma być lojalnym partnerem w ramach Zjednoczonej Prawicy. Mówią o tym twórcy formacji, którzy już teraz poparli propozycje, jakie znalazły się w Polskim Ładzie. [czytaj więcej]

– Będziemy popierać program kompleksowo – zapowiedział Kamil Bortniczuk należący do Partii Republikańskiej.

To znaczy, że Republikanie opowiadają się nie tylko za podwyższeniem kwoty wolnej do 30 tys. zł, ale popierają też sposób pozyskania środków na ten cel. Tzn. podwyższenie składki zdrowotnej dla zarabiających najwięcej. Na konwencji, na której oficjalnie ogłoszono powstanie nowej formacji, Republikanie przedstawili swoją flagową propozycję. Ma ona uzupełnić program [Polskiego Ładu].

– Czyli zwolnienie z podatku dochodowego rodzin z czwórką i więcej dzieci – wskazał Kamil Bortniczuk.

Według wyliczeń, jakie przedstawił poseł Kamil Bortniczuk, w kieszeniach polskich pracujących rodzin ma zostać ok. 250 mln zł rocznie.

– Polskie wielodzietne rodziny dotąd, szczególnie przed rządami Zjednoczonej Prawicy, nie cieszyły się takim wsparciem, którego oczekujemy od państwa w przypadku rodzin, jakie biorą na siebie ciężar wychowywania aż tylu dzieci – zaznaczył Adam Bielan, europoseł Patii Republikańskiej.

Program nowej formacji jest adresowany także do samorządów. W ramach rządu to właśnie politycy nowej formacji: Michał Cieślak oraz Waldemar Tomaszewski zajmowali się współpracą z samorządowcami. W planach jest stworzenie subwencji inwestycyjnej, która uzupełni system finansowania samorządu terytorialnego.

– Chcemy, by dla silniejszych samorządów została zastosowana zasada: Im więcej inwestują, tym większe pieniądze w subwencji inwestycyjnej – tłumaczył Waldemar Tomaszewski z Partii Republikańskiej.

Michał Cieślak, minister w kancelarii premiera, przedstawił propozycję gazyfikacji wyspowej. To także oferta dla społeczności lokalnej.

– Która umożliwi wielu Polakom duży dostęp do gazu ziemnego. To wpływa na ochronę środowiska, to przyspieszy transformację energetyczną – zauważył Michał Cieślak.

Władze Partii Republikańskiej zostaną wybrane jesienią. Zręby programu będą uszczegółowione.

TV Trwam News

drukuj