fot. prezydent.pl

Para Prezydencka z wizytą w Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska w Brzezinach

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda złożyli w czwartek wizytę w Centrum Badawczo-Rozwojowym KB Folie Polska w Brzezinach w województwie mazowieckim. Para prezydencka zwiedziła hale: badawczą i produkcyjną, a także nowoczesne laboratorium. Spotkała się też z zarządem i pracownikami firmy.

Prezydent podkreślał, że firma ta jest symbolem nowoczesnego, innowacyjnego rozwoju oraz marką rozpoznawalną na całym świecie.

Andrzej Duda wyraził satysfakcję, że mógł zapoznać się z postępem, jaki nastąpił w firmie oraz z tym, co jest jej największą dumą. Jak mówił, produkuje ona opakowania biodegradowalne i nadające się do ponownego przetworzenia, co jest bardzo ważne w kontekście oczyszczania środowiska z plastiku.

– Można powiedzieć, że gdy patrzymy na przyszły rozwój Rzeczypospolitej, na nasze plany, jakim państwem chcemy, by była Polska – czyli właśnie innowacyjnym, w którym jest nowoczesna gospodarka, w którym rozwija się nowoczesna produkcja, państwem nowoczesnych technologii, bardzo złożonych procesów produkcyjnych – to w tym zakresie firma KB Folie jest w absolutnej awangardzie naszych, polskich firm. I tego z całego serca chciałem panu prezesowi Maciejowi Paradowskiemu pogratulować – podkreślił szef państwa polskiego.

Prezydent zwracał też uwagę, że firma w trakcie kryzysu związanego z pandemią nie tylko nie zwolniła żadnego pracownika, a zatrudniła nowych. W tej chwili KB Folie przygotowuje się do produkcji opakowań, które zmniejszają ryzyko zakażeń mikrobiologicznych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl