fot. PAP/Radek Pietruszka

Para Prezydencka kontynuuje podróż do Afryki Wschodniej – dziś oficjalny początek pobytu w Rwandzie

Para Prezydencka kontynuuje wizytę w Afryce Wschodniej. Dziś oficjalnie rozpoczyna dwudniowy pobyt w Rwandzie. W planie są m.in. rozmowy w cztery oczy prezydentów obu państw oraz spotkanie plenarne delegacji pod ich przewodnictwem.

Prezydent Andrzej Duda powiedział we wtorek wieczorem dziennikarzom, że dojdzie też do odpisania ważnych umów bilateralnych w kilku obszarach gospodarczych.

– Będą podpisane dokumenty o współpracy gospodarczej, ale także o współpracy w dziedzinie ochrony środowiska, nowoczesnych technologii związanych z ochroną klimatu. Również będzie okrągły stół gospodarczy, podczas którego spotkają się przedsiębiorcy. Rwanda jest krajem bardzo dynamicznie rozwijającym się, więc mam nadzieję, że możliwości rozwojowe dla naszych przedsiębiorców będą na tyle atrakcyjne, żeby ich zainteresować współpracą, inwestycjami, ale przede wszystkim kooperacją z przedsiębiorcami rwandyjskimi – mówił prezydent Andrzej Duda.

Po południu Prezydent RP i Pierwsza Dama złożą wieniec w miejscu pamięci poświęconym ludobójstwu w Rwandzie. Zaplanowano też wizytę w Hucie Cyny w Kigali.

Z kolei w czwartek Para Prezydencka odwiedzi Sanktuarium Matki Bożej Słowa i Ośrodek dla Niewidomych Dzieci w Kibeho. Będzie to okazja do spotkania z polskimi misjonarzami posługującymi w Rwandzie.

Z tego kraju Para Prezydencka uda się do Tanzanii, która będzie ostatnim punktem podróży do Afryki Wschodniej.

RIRM

drukuj