fot. prezydent.pl

CBOS: 59 proc. Polaków pozytywnie o prezydencie; 34 proc. negatywnie

59 proc. ankietowanych przez CBOS pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy; 34 proc. ocenia ją negatywnie. 29 proc. badanych dobrze mówi o pracy Sejmu, krytykuje ją 55 proc. respondentów. O Senacie pozytywnie wypowiada się 30 proc. badanych, negatywnie – 47 proc.

Według styczniowego badania CBOS, z uznaniem o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się obecnie 59 proc. badanych (od grudnia wzrost o 2 pkt. proc.), 34 proc. ankietowanych jest z niej niezadowolona (wzrost o 2 pkt.). Brak jednoznacznej opinii deklaruje 7 proc. ankietowanych.

CBOS zauważa, że od ubiegłego miesiąca w takim samym stopniu przybyło ocen pozytywnych, jak i negatywnych Andrzeja Dudy, nie można zatem mówić ani o poprawie, ani o pogorszeniu notowań głowy państwa. Natomiast więcej osób niż wcześniej ma wyrobioną opinię o działalności prezydenta.

W styczniu zaobserwowano niewielkie pogorszenie notowań parlamentu. Pozytywnie o funkcjonowaniu Sejmu wypowiada się 29 proc. Polaków, (spadek o 2 pkt. proc.), a negatywnie – 55 proc. (wzrost o 2 pkt.). 16 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

Z kolei zadowolenie z pracy senatorów wyraża 30 proc. badanych (spadek o 2 pkt.), natomiast źle ocenia ją 47 proc.(wzrost o 2 pkt.). Niezdecydowani w tej kwestii to 23 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 10–17 stycznia 2019 roku metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 986 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl