fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Para prezydencka na „12H Slalom Maraton Zakopane 2017”

W Zakopanem odbywa się dziś III edycja charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2017”. Na wydarzeniu pojawił się Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. 

Podczas przemówienia prezydent podziękował za zorganizowanie tego wydarzenia i za popularyzowanie narciarstwa.

– Aby jak najwięcej ludzi w ten zdrowy, sportowy sposób spędzało czas. Życzę wszystkim powodzenia i abyśmy z uśmiechem zakończyli te zawody, wtedy kiedy rekord zostanie już pobity – powiedział przed pierwszym zjazdem Andrzej Duda.

Kolejna edycja tego Maratonu jest próbą pobicia Rekordu Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe po slalomie non-stop, czyli 602 km – mówi Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes i trener Fundacji HANDICAP.

– Celem sportowym zawodów jest przejechanie jak największej ilości kilometrów i pobicie aktualnego rekordu, który wynosi 602 km przejechane przez te 12 godzin. Natomiast celem ideowym jest uzyskanie funduszy dla Fundacji HANDICAP Zakopane. To fundacja, która działa na rzecz aktywizacji sportowej osób z niepełnosprawnością. Trenujemy z grupami dzieci, z grupami dorosłych. Chcemy wpoić osobom z niepełnosprawnością regularność w uprawianiu sportu i prowadzenia zdrowego stylu życia – wyjaśnia Małgorzata Tlałka-Długosz.

Podczas III edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim odbywają się występy dzieci z zakopiańskich szkół oraz akcja prewencyjna „Bezpieczne góry – bezpieczny stok”.

RIRM

drukuj