Papież: korupcja niszczy całe narody w Ameryce Łacińskiej

„Rak korupcji niszczy całe narody Ameryki Łacińskiej” – napisał Ojciec św. Franciszek w ogłoszonym w czwartek liście do biskupów z 22 krajów, obradujących w Salwadorze. Papież dodał, że korupcja to jeden z najcięższych grzechów dręczących ten region świata.

W opublikowanym przez Watykan przesłaniu do uczestników obrad Rady Biskupów Ameryki Łacińskiej (CELAM), odbywających się pod hasłem „Kościół ubogi dla ubogich”, Franciszek podkreślił: „Korupcja rujnuje życie ludzi, pogrążając ich w skrajnej biedzie”. Jak dodał, korupcja „jak rak toczy codziennie życie naszego ludu”.

„Jest wielu naszych braci, którzy w godny podziwu sposób podejmują walkę z nadużyciami wielu tych, którzy nie muszą nawet wychodzić do pracy” – powiedział Ojciec Święty.

Franciszek zaapelował do ks. biskupów, by „nie obawiali się ubrudzić sobie rąk” dla dobra wiernych.

„Nie bójmy się błota historii, by wyzwolić się i odnowić nadzieję” – wezwał papież Franciszek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl