Min. Macierewicz w TV Trwam: Rozrosła się atmosfera nienawiści

Rozrosła się atmosfera nienawiści, która w ostatnich dniach doprowadziła do zjawisk, które grożą tym, że może dojść do bardzo brutalnych działań – powiedział w cotygodniowym, czwartkowym felietonie „Głos Polski” na antenach Radia Maryja i TV Trwam minister obrony Antoni Macierewicz.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej komentował wydarzenia, które miały miejsce podczas wczorajszych warszawskich uroczystości upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. Policja zatrzymała tam cztery osoby – dwie pod zarzutem zakłócania uroczystości mających charakter religijny, a dwie kolejne za naruszenie nietykalności osobistej. Uderzony został działacz opozycji antykomunistycznej Adam Borowski. [czytaj więcej]

Minister Macierewicz zwrócił uwagę, że wspomniana atmosfera nienawiści, oprócz możliwego kontekstu międzynarodowego, ma też niewątpliwie „bardzo ważny kontekst wewnętrzny”. W jakimś sensie mam wrażenie, że i my sami jesteśmy temu winni – mówił Antoni Macierewicz.

– Przekonani o własnych racjach, o słuszności i uczciwości własnego postępowania zlekceważyliśmy te narastające objawy agresji. Zlekceważyliśmy widoczny od dłuższego czasu trend w mediach, które nie patrząc na rzeczywistość, w coraz większym stopniu uważają, że są uprawnione do najbrutalniejszego kłamstwa, do najbardziej bezwstydnego oszustwa, najbardziej wydumanych, niemających żadnego pokrycia w rzeczywistości manipulacji – komentował szef MON.

Antoni Macierewicz wskazał, że nienawiść ta wymierzona jest w środowiska patriotyczne, „wobec Prawa i Sprawiedliwości, wobec Kościoła katolickiego, duchownych, wobec wartości katolickich, narodowych”.

Szef resortu obrony dodał, że czas najwyższy obudzić się ze „snu przekonania, że sam fakt zmieniania Polski na lepsze daje nam bezpieczeństwo polityczne”. Tak niestety nie jest – podkreślił minister.

– Agresja rozwijana przez tych, którzy są przeciwnikami silnej Polski, Polski patriotycznej, Polski opartej na wartościach chrześcijańskich, ciągle narasta. Odpierajmy ten atak nienawiści miłością, ale przede wszystkim wspólnym działaniem i wspólną, solidarną postawą. I świadczeniem najwyższym wartościom, które kiedyś nasz naród uczyniły wielkim, bogatym i silnym – zaapelował minister Antonii Macierewicz na zakończenie felietonu.

RIRM

drukuj