fot. PAP/Marcin Obara

Szef MON i sekretarz generalny NATO z wizytą w Batalionowej Grupie Bojowej Orzysz

Szef MON Antoni Macierewicz i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg rozpoczęli w piątek wizytę w Batalionowej Grupie Bojowej Orzysz w Bemowie Piskim.

Szef NATO przebywa z wizytą w Polsce, w trakcie której spotkał się w czwartek z prezydentem Andrzejem Dudą, a w piątek z szefami MSZ: Polski, Rumunii i Turcji. Po rozmowach z ministrami spraw zagranicznych Stoltenberg spotkał się z premier Beatą Szydło.

Po spotkaniu z szefową polskiego rządu sekretarz generalny NATO udał się wraz z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim, w którym stacjonuje Batalionowa Grupa Bojowa NATO.

Po godz. 12 J. Stoltenberg oraz A. Macierewicz, jak poinformowało MON na Twitterze, wzięli udział w briefingu dowódcy Batolionowej Grupy Bojowej.

W skład Batalionowej Grupy Bojowej NATO wchodzą wojska amerykańskie, brytyjskie i rumuńskie, które wzmacniają wschodnią flankę Sojuszu. Natowski batalion współdziała z 15. Brygadą Zmechanizowaną w Giżycku i pozostaje „pod taktyczną kontrolą” polskiej brygady.

PAP/RIRM

drukuj