fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

B. Kownacki: Nie mamy nic do ukrycia ws. Caracali

Nie mamy nic do ukrycia w sprawie postępowania na zakup śmigłowców dla wojska. Caracale to największa afera rządów Platformy Obywatelskiej, która próbuje ją dziś odwrócić – powiedział wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Wiceszef resortu obrony powiedział dziś, że ministerstwo jest gotowe przekazać posłom opozycji dopuszczalne prawem dokumenty. Zaznaczył jednak, że to wymaga czasu.

– Jeżeli mamy do czynienia z setkami przetargów w Ministerstwie Obrony Narodowej, to wyjęcie poszczególnych dokumentów musi chwilę zająć i nie może być – tak to wynika z ustawy o wykonywaniu mandatu posła i wszystkich komentarzy do tej ustawy – że praca polityków, którzy żądają dostępu do dokumentacji, paraliżuje pracę urzędu. Mam wrażenie, że dzisiaj politykom Platformy Obywatelskiej nie zależy na rzeczywistym dostępie do informacji (pokazali to po swojej krótkiej wizycie), a zależy na paraliżowaniu pracy urzędu. To jest oderwanie od bieżącej pracy, od różnego rodzaju postępowań, o które państwo również pytacie, na jakim są etapie – mówił wiceminister Bartosz Kownacki.

Posłowie Platformy Obywatelskiej wystosowali dziś pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza w sprawie udostępnienia kolejnych dokumentów dotyczących postępowania na zakup śmigłowców dla wojska. Chcą, by wgląd w te dokumenty został im zapewniony do środy.

Poseł PO Cezary Tomczyk przypomniał na konferencji prasowej, że 16 maja politycy Platformy zwrócili się do ministra Macierewicza z wnioskiem o dalszą kontrolę w MON.

Politycy chcieli przejrzeć kolejne dokumenty związane z przetargiem na zakup helikopterów dla armii. Chcieli też, by ich wizyta w resorcie obrony odbyła się w ten poniedziałek.

RIRM

drukuj