fot. PAP/Marcin Obara

M. Błaszczak: Grupa ludzi chorych z nienawiści chciała zablokować uroczystości na Krakowskim Przedmieściu

Grupa ludzi chorych z nienawiści próbowała zablokować uroczystości upamiętniające ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu – powiedział w Sejmie minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Dodał, że w toku czynności policja zatrzymała cztery osoby.

Szef resortu odpowiedział w ten sposób na wystąpienie posła Stanisława Huskowskiego z koła poselskiego Unii Europejskich Demokratów. Domagał się on wyjaśnień od szefa MSWiA dotyczących działań policji w trakcie uroczystości na Krakowskim Przedmieściu.

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że zachowanie posłów opozycji jest haniebne, zwłaszcza kiedy popierają przemoc.

– Wczoraj grupa ludzi chorych z nienawiści próbowała zablokować uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej. Oni nienawidzą, dlatego też próbują uniemożliwić, próbują zablokować uroczystości, które mają charakter modlitwy. Wczoraj zatrzymane zostały cztery osoby, w tym człowiek, którego pan popiera, panie Huskowski, który uderzył bohatera opozycji niepodległościowej, pana Adama Borowskiego. Hańbą jest to, że na tej sali Państwo popieracie przemoc – powiedział Mariusz Błaszczak.   

Szef MSWiA poinformował, że zatrzymane zostały cztery osoby: dwie osoby pod zarzutem złamania art. 195 KK, czyli zakłócania uroczystości mających charakter religijny, a dwie kolejne osoby ze względu na naruszenie przez nich nietykalności osobistej.

Działacz opozycji antykomunistycznej Adam Borowski został wczoraj uderzony po zakończeniu uroczystości przez jednego z kontrmanifestujących. Adam Borowski złożył już w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

RIRM

drukuj