fot. PAP/Tomasz Gzell

PiS nie poprze wniosku o uchylenie immunitetu posłowi Suwerennej Polski

Klub Prawa i Sprawiedliwości nie poprze wniosku o uchylenie immunitetu posłowi Suwerennej Polski, Michałowi Wosiowi. Taką deklarację złożył we wtorek jego przewodniczący Mariusz Błaszczak.

Prokuratora chce uchylenia immunitetu posłowi w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w zarządzaniu i wydatkowaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości, nad którym jako wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości sprawował nadzór.

Z kasy Funduszu miały pochodzić środki na zakup oprogramowania Pegasus. Wnioskiem prokuratury w sprawie uchylenia immunitetu posłowi Suwerennej Polski zajmie się w środę sejmowa komisja regulaminowa.

Wiceprezes PiS wskazał, że to, co dzieje się obecnie wokół Funduszu Sprawiedliwości, jest elementem walki politycznej.

Zagłosujemy przeciwko uchyleniu immunitetu. W naszej ocenie to wszystko, co dzieje się w sprawie Funduszu Sprawiedliwości, jest walką polityczną, którą przedsięwziął Donald Tusk, a może Roman Giertych, bo on jest najbardziej aktywny w tej sprawie. A więc jest to zemsta polityczna – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Prawo i Sprawiedliwość uważa, że Polska powinna posiadać oprogramowania służące do inwigilacji, takie jak Pegasus. Szef klubu PiS podkreślił, że dzięki temu urządzeniu w ubiegłym roku zostali zatrzymani rosyjscy dywersanci, którzy próbowali wysadzić na terenie Polski transport kolejowy.

RIRM

drukuj