fot. PAP/Mateusz Marek

Jan Maria Jackowski wykluczony z klubu PiS

Senator Jan Maria Jackowski został we wtorek wieczorem wykluczony z klubu PiS – poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Za usunięciem senatora, jak poinformował on sam, było 152 parlamentarzystów, podczas gdy obecnych na posiedzeniu było 167 parlamentarzystów.

Wniosek o wykluczenie Jana Maria Jackowskiego złożył szef klubu Ryszard Terlecki.

„Powodem było naruszenie regulaminu i statutu” – poinformowała rzecznik, PiS, Anita Czerwińska.

Sam Jackowski wyjaśnił, że chodziło o jego medialne wypowiedzi niezgodne z linią partii.

„Chcę zwrócić uwagę, że nigdy nie byłem członkiem partii, w związku z tym zarzut wypowiedzi niezgodnych z linią polityczną jest o tyle nieadekwatny, że nie obowiązują mnie przekazy partyjne dnia” – powiedział Jan Maria Jackowski dziennikarzom.

Poinformował, że będzie teraz senatorem niezależnym i zamierza kandydować w kolejnych wyborach w 2023 roku.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl