M. Błaszczak: Bezpieczeństwo jest podstawową wartością

Szef MSWiA otworzył cztery nowe posterunki policji w woj. wielkopolskim 

Cztery nowe posterunki policji otwarto w województwie wielkopolskim. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych konsekwentnie realizuje program modernizacji służb mundurowych. Bezpieczeństwo jest podstawową wartością – mówił dziś w Obrzycku szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Mieszkańcy Bralina, Łęki Opatowskiej, Mikstatu i Obrzycka mogą spać spokojnie.

– To już 11 posterunek, który przywracamy do życia w województwie wielkopolskim i 71 posterunek policji, który otwieramy od 2016 roku – podkreślił minister Mariusz Błaszczak. 

Do tej pory ulice Obrzycka patrolowało czterech policjantów.

– Od dzisiaj – także dzięki Komendantowi Głównemu Policji – będzie ich siedmiu, więc ta dyspozycyjność policji jest większa – zaznaczył burmistrz Obrzycka Maciej Bieniek.

Siedmiu policjantów przypadnie na dziewięć tysięcy mieszkańców.

– W tym roku polska policja zwiększyła swój stan etatowy o tysiąc etatów. Dzięki staraniom pana ministra Mariusza Błaszczaka o tysiąc etatów jesteśmy bogatsi i możemy te etaty lokować właśnie tutaj – zwrócił uwagę Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

W Obrzycku przeważają drobne przestępstwa – powiedział burmistrz miasta Maciej Bieniek.

– Łamanie znaków, wybijanie szyb w naszych budynkach, czy drobne kradzieże – wskazał.

Dlatego posterunku policji domagali się tutaj sami mieszkańcy.

Polacy czują się bezpiecznie w swoim domu – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

– Świadczą o tym badania, świadczy o tym fakt rekordowych wyników badań związanych z poczuciem bezpieczeństwa – wskazał Mariusz Błaszczak.

Bezpieczeństwo jest możliwe także dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń, gdzie o niepokojących wydarzeniach policję informują sami mieszkańcy.

Te opinie są skrupulatnie sprawdzane przez policję w skali całej Polski – ponad pół miliona zgłoszeń, potwierdzalność ponad 40 proc. – zaznaczył szef MSWiA.

Bliżej obywateli mają być też dzielnicowi, odciążeni od zadań administracyjnych, skoncentrowani na swoich rewirach.

– Chcemy być bliżej was, chcemy wsłuchiwać się w wasze głosy. Chcemy służyć wam i przeciwdziałać temu, co wy definiujecie jako zagrożenie – akcentował nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Wszystko w ramach programu modernizacji służb mundurowych, konsekwentnie realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl