Papież Franciszek rozpoczął wizytę w Szwecji

Ojciec św. Franciszek  przybył dziś z dwudniową wizytą apostolską do Szwecji. Ma ona związek z obchodami 500 – lecia reformacji.

W poniedziałek przed południem na lotnisku w Malmö odbyło się oficjalne powitanie. Papież spotkał się z premierem, a także rodziną króla Szwecji Karola XVI Gustawa.

Biskup Rzymu odwiedził też katedrę luterańską w miejscowości Lund, gdzie uczestniczył w modlitwie ekumenicznej. W swojej homilii Ojciec Święty zwracał uwagę na potrzebę jedności kościoła.

– Nie możemy pogodzić się z podziałem i dystansem, jaki rozdzielenie wytworzyło między nami. Możemy to naprawić w kluczowym momencie naszej historii, przezwyciężając spory i nieporozumienia, które często uniemożliwiały nam zrozumienie siebie nawzajem – akcentował Papież.

Papież Franciszek wskazywał, że jedność chrześcijan jest pragnieniem Jezusa. Zachęcał też do żarliwej modlitwy w tej intencji.

Ojciec Święty wziął także udział w modlitwie ekumenicznej w Malmö.

Transmisję poszczególnych punktów papieskiej pielgrzymki przeprowadziły  Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl