Papież: Jezus wzywa nas abyśmy kroczyli Jego drogą

Pan Jezus wzywa nas abyśmy kroczyli Jego drogą , która jest drogą służby, daru i zapomnienia o sobie – powiedział Ojciec św. Franciszek w homilii w trakcie Mszy św. sprawowanej dziś w Watykanie.

W procesji z palmami na placu Świętego Piotra wraz z Ojcem św. uczestniczyła młodzież z Rzymu oraz innych diecezji Włoch.

W homilii Ojciec św. podkreślił, że Jezus Chrystus nie zbawia nas przez tryumfalny wjazd do Jerozolimy czy też wielkie cuda. On ogołocił i uniżył samego siebie, przyjął postać sługi. W męce doświadcza upokorzenia, cierpi okrutną przemoc, jest też zniesławiony i niesłusznie osądzony. Odmówiono mu wszelkiej sprawiedliwości. Pan Jezus w chwili największego unicestwienia, objawia prawdziwe oblicze Pana Boga, którym jest miłosierdzie.

– Jeśli ogromna jest tajemnica zła, to nieskończona jest Miłość, która w nią wkracza, docierając aż po grób i bramy piekieł, przyjmując całe nasze cierpienie, aby je odkupić, wnosząc światło w ciemności, życie w śmierć, miłość w nienawiść – podkreślił Papież.

Pan Jezus wzywa nas abyśmy kroczyli Jego drogą , która jest drogą służby, daru i zapomnienia o sobie – wskazał papież Franciszek.

– Przez swoje uniżenie Jezus zachęca nas, abyśmy szli tą drogą. Skierujmy nasze spojrzenie na Niego i módlmy się, abyśmy zrozumieli choć trochę z tej tajemnicy Jego wyniszczenia się dla nas; i w ten sposób w skupieniu rozważajmy tajemnice tego Wielkiego Tygodnia – zachęcił Ojciec Świety.

Po Mszy św. papież Franciszek wraz z wiernymi odmówił modlitwę Anioł Pański. W rozważaniu przypomniał, że już w lipcu spotka się z młodymi z całego świata w Krakowie.

– Mam nadzieję, że będziecie mogli przybyć licznie do Krakowa – ojczyzny świętego Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Jego wstawiennictwu powierzamy ostatnie miesiące przygotowań do tej pielgrzymki, która – w ramach Świętego Roku Miłosierdzia – będzie Jubileuszem Młodych w wymiarach Kościoła powszechnego – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty dał wolonatriuszom z Krakowa gałązki oliwne pochodzące z Jerozolimy, Asyżu i Monte Casiono. Młodzi przekażą je przedstawicielom władz jako zaproszenie do pielęgnowania pokoju, pojednania i braterstwa.

TV Trwam News/RIRM

 

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl