fot. episkopat.pl

Papież Franciszek odwiedzi w listopadzie Tajlandię i Japonię

Ojciec Święty Franciszek odwiedzi w listopadzie Tajlandię i Japonię – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Tajlandia i Japonia – do tych krajów uda się papież Franciszek pod koniec listopada. Będzie to 32. podróż od początku jego pontyfikatu. Najpierw Ojciec Święty złoży wizytę w Tajlandii.

– Papież Franciszek złoży oficjalną wizytę w Tajlandii w dniach 20-23 listopada na zaproszenie rządu Tajlandii i Konferencji Biskupów Katolickich w Tajlandii. Plan wizyty zostanie ogłoszony później – poinformował metropolita Bangkoku ks. abp Francis Xavier Kriengsak Kovitvanit.

Obecnie Tajlandię zamieszkuje 69 milionów osób, wśród nich jest 300 tysięcy katolików. 

– Wizyta papieża Franciszka ma przynieść pokój. Ojciec Święty będzie też prowadził dialog z innymi religiami na rzecz przyszłej koalicji – powiedział ks. Joseph Anucha Chaiyadej, rzecznik Kościoła katolickiego w Tajlandii.

Katolicy w Tajlandii z radością oczekują wizyty Ojca Świętego. 

– Jestem podekscytowana, że papież Franciszek przyjeżdża do Tajlandii. Czuję jego empatię i życzliwość dla tajlandzkich katolików – zaznaczyła s. Chalaad Sungkalurk z Tajlandii.

Ojciec Święty Franciszek jest drugim papieżem, który będzie przebywał w Japonii. Św. Jan Paweł II gościł w tym kraju w 1981 roku. Dominują w nim buddyści, a japońscy katolicy stanowią tylko 2 procent ludności. W trakcie podróży apostolskiej Ojciec Święty odwiedzi Tokio oraz Hiroszimę i Nagasaki. Złoży hołd ofiarom wybuchu bomby atomowej oraz wystosuje apel do ludzkości o pokój na świecie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl