[TYLKO U NAS] O. A. Laskosz CSsR: Już ponad 5 tys. ludzi zgłosiło się do udziału w akcji „Modlitwa i post” w intencji wyborów

Już ponad 5 tys. ludzi zgłosiło się do udziału w akcji „Modlitwa i post” w intencji wyborów – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

o. Andrzej Laskosz zaznaczył, że zbliżają się bardzo ważne dla Polski wybory, stąd też warto, by wspólnie modlić się, by do Sejmu i Senatu weszły osoby, które kochają Boga i Polskę.

Od 8 września rozpoczęliśmy inicjatywę jednego dnia postu o chlebie i wodzie, a także udziału we Mszy św. i przyjęciu Komunii św. w intencji ojczyzny i zbliżających się wyborów do polskiego parlamentu. Zależy nam na tym, by weszli tam wyjątkowi ludzie – posłowie i senatorowie – powiedział gość Radia Maryja.

Cieszymy się z tego, że coraz więcej osób podejmuje się postu – dodał.

W tej chwili mamy zgłoszonych już 5 tys. osób, które podjęły tę inicjatywę. Nieustannie otrzymujemy w tej sprawie telefony, maile, ale i listy, które są przesyłane do naszego sanktuarium. Są to piękne oznaki, że Polakom bardzo zależy na tym, by najbliższe wybory były wyjątkowe i żeby w Sejmie i Senacie zasiadały osoby, które kochają Pana Boga, Kościół i ojczyznę – podkreślił kustosz toruńskiego sanktuarium.

Kto kocha ojczyznę, ten wie, że trzeba uczynić wszystko, aby w tej ojczyźnie Pan Bóg był na pierwszym miejscu – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

Wiemy doskonale, jak ważny jest parlament. To tam ustanawia się różnego rodzaju prawa; prawa, które nie mogą występować przeciwko Bogu i przeciwko człowiekowi. To jest ogromna zachęta, abyśmy podjęli tę decyzję, byśmy podjęli jeden dzień modlitwy i postu za ojczyznę – zaznaczył redemptorysta.

Aby wziąć udział w akcji „Modlitwa i post”, należy w wybranym przez siebie dniu do 13 października, kiedy są wybory, podjąć post o chlebie i wodzie w intencji głosowania. Warto również tego dnia wziąć udział we Mszy św. i przyjąć komunię św.

Swój udział w akcji można zgłosić telefonicznie pod numer: 693 168 247 lub poprzez e-mail: sanktuarium@radiomaryja.pl. Podobna akcja została przeprowadzona przed wyborami do Parlamentu Europejskiego – wtedy zgłosiło się ponad 10 tys. osób.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem o. Andrzeja Laskosza można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj