fot. PAP/EPA

Papież Franciszek modlił się za ofiary handlu ludźmi i niewolnictwa

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie modlił się za ofiary handlu ludźmi i niewolnictwa, pozbawione – jak mówił – „godności i wolności”. Do rządów zaapelował o zwalczanie tej „plagi” i jej przyczyn.

Papież nawiązał do obchodzonego w piątek, we wspomnienie liturgiczne świętej Józefiny Bakhity z Sudanu – zakonnicy, wcześniej niewolnicy – Światowego Dnia Walki z Handlem Ludźmi.

Franciszek podkreślił, że hasło 5. Dnia „Razem przeciwko Handlowi Ludźmi” to zachęta do „połączenia sił, by sprostać temu wyzwaniu”.

Podziękował wszystkim, którzy są w to zaangażowani, zwłaszcza wielu zakonnicom.

„Specjalny apel kieruję do rządów, by zdecydowanie zwalczano przyczyny tej plagi i by chroniono ofiary. Wszyscy jednak możemy i musimy współpracować ujawniając przypadki wyzysku i niewolnictwa mężczyzn, kobiet i dzieci” – dodał Papież.

Z wiernymi zgromadzonymi na placu Świętego Piotra odmówił następnie modlitwę do świętej Józefiny Bakhity. Znalazły się w niej słowa: „Pomagaj wszystkim, którzy są uwięzieni w niewoli”, aby mogli „zerwać łańcuchy”.

Franciszek modlił się o uwolnienie tych, którzy doświadczyli pogróżek, ran i maltretowania z powodu handlu ludźmi oraz o ulgę dla ofiar niewolnictwa. Apelował o to, by nie być obojętnym i by wszyscy usłyszeli ich wołanie o pomoc.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl