Papież: Bóg i człowiek miłują siebie nawzajem

Kościół jest rodziną Jezusa, w której rozlewa się Jego miłość – wskazał w dzisiejszej katechezie Ojciec św. Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Watykanie papież nawiązał do cudu w Kanie Galilejskiej.

Ojciec Święty zaznaczył, że Jezus objawił się tam jako zapowiedziany przez proroków Oblubieniec ludu Bożego i odsłania nam głębię relacji, która nas z Nim łączy: jest to nowe przymierze miłości.

Ojciec Święty wskazał, że podstawą naszej wiary jest akt miłosierdzia, którym Jezus powiązał nas ze sobą, zaś życie chrześcijańskie jest odpowiedzią na tę miłość.

– Jest to historia dwojga zakochanych. Bóg i człowiek spotykają się, odnajdują siebie, świętują siebie nawzajem i miłują – tak właśnie jak oblubieniec i oblubienica w Pieśni nad pieśniami. Cała reszta jest konsekwencją tej relacji. Kościół jest rodziną Jezusa w której rozlewa się jego miłość. Jest to ta miłość, którą Kościół strzeże i pragnie dać wszystkim – podkreślił Ojciec Święty.

Papież pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych na Placu św. Piotra. Zwrócił się m.in. do Polaków.

– Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów z Polski! Bracia i siostry, w chwilach naszych trosk, zmartwień i niepokojów nie zapominajmy o zdarzeniu z Kany Galilejskiej, o doświadczeniu rodziny, która znalazła się w kłopocie. Na prośbę swej matki Maryji, Pan Jezus uczynił cud. Także nad nami Matka Boża czuwa nieustannie, pragnie naszego dobra, gotowa jest orendować za nami i u swego Syna. Zawierzajmy jej siebie i nasze codzienne sprawy. Niech nigdy nie zabranie wam ufności w Jej pomoc i obronę. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – tymi słowami Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów z Polski.

Na zakończenie wierni odmówili z papieżem modlitwę “Ojcze nasz”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl