Grecja: 24-godzinny strajk personelu medycznego i nauczycieli

Personel szpitali i nauczyciele prowadzą w środę w Grecji 24-godzinny strajk. Domagają się wypłaty zaległych pensji i protestują przeciwko brakom kadrowym, które ich zdaniem wynikają z polityki narzuconej Grecji przez wierzycieli w ramach programu pomocowego.

W związku ze strajkiem lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych w szpitalach pełnione są tylko dyżury interwencyjne.

Po raz kolejny przeciwko prywatyzacji strajkują także pracownicy portów w Pireusie i Salonikach, które objęte są projektami prywatyzacyjnymi. Czterogodzinny protest prowadzili w środę również pracownicy ateńskiego transportu publicznego.

W ramach ustaleń z wierzycielami władze Grecji podjęły decyzje o przeprowadzeniu kontrowersyjnych reform, przeciwko którym od miesięcy strajkują tysiące Greków. Zmiany dotyczą m.in. podwyższenia podatków VAT i dochodowego, obniżenia świadczeń emerytalnych czy opiewającego na 50 mld euro ambitnego programu prywatyzacji. Pozwoliło to uruchomić kolejną transzę pakietu pomocowego dla Grecji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl