fot. PAP/Paweł Jaskółka

„Pakiet dla Młodych” ma zachęcić do studiowania medycyny

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie „Pakietu dla Młodych”, który ma zachęcać do studiowania medycyny. Stanowi on odpowiedź resortu na deficyt personelu medycznego.

Pakiet składa się z siedmiu elementów. Znalazły się w nim m.in. kredyty dla studentów, poziom partycypacji w podejmowanych decyzjach czy produkt „Młody Dydaktyk”, który ma zachęcić młodych do pracy dydaktycznej.

Ponadto przewidziano w nim produkt „Praca dla Studenta”, obszar zwiększania kompetencji i umiejętności czy obszar związany z kształceniem podyplomowym.

Pakiet zaprezentował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wizyty na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W swoim wystąpieniu wskazał, że inwestowanie w ludzi jest priorytetem resortu.

– Jak przekonywaliśmy się niejednokrotnie podczas pandemii, głównym deficytem, głównym brakiem, który nie pozwala w odpowiednim stopniu reagować, wykorzystywać infrastruktury, są ludzie. Dlatego – nie tracąc tej najważniejszej perspektywy – przygotowaliśmy pakiet rozwiązań, który ma zachęcać i przekonywać do studiowania medycyny, a podczas jej studiowania – ułatwiać tę ścieżkę – oznajmił szef resortu zdrowia.

Polityk podkreślił przy tym, że przygotowanie pakietu  poprzedziły rozmowy ze studentami kierunków medycznych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl