PAH: 6 milionów osób zagrożonych głodem w Sudanie Południowym

Tegoroczne lato jest najtrudniejsze w historii Sudanu Południowego; zagrożone głodem jest aż 60 proc. populacji tego kraju, czyli 6 mln osób – alarmuje Polska Akcja Humanitarna.

Jak wskazuje PAH, główne przyczyny tej sytuacji to wojna domowa i susza.

„Ataki na ludność cywilną – zarówno w okresie siewu upraw, jak i żniw – sprawiają, że w wielu regionach kraju (szczególnie w jego południowej i południowo-wschodniej części) zbiory z roli spadają niemal do zera” – informuje organizacja.

Ci mieszkańcy Sudanu Południowego, którzy dotychczas żywili się ze zbiorów na własnych polach, obecnie muszą kupować jedzenie. Żywność jest jednak droga – według raportu World Food Programme, w porównaniu do ubiegłego roku, ceny zbóż wzrosły o kilkadziesiąt procent.

„Nasi pracownicy pracują w hrabstwie Boma, na południowym wschodzie kraju. Ludzie mówią nam, że jedzenie jest dla nich za drogie, chcieliby wrócić do dawnych upraw, ale brakuje im nasion, jest też problem z dostępem do wody” – komentuje Joanna Kucharczyk-Jurgielewicz z PAH.

PAH informuje, że już przed okresem letnim, gdy sytuacja żywieniowa staje się najtrudniejsza, dorośli mieszkańcy Boma jedli zaledwie jeden posiłek dziennie.

Więcej informacji o działaniach PAH w Sudanie Południowym oraz o możliwości jej wsparcia, znajduje się na stronie: https://www.pah.org.pl/sudan-poludniowy/.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl