Paczka dla kombatantów na Kresach

Trwa zbiórka pomocy dla polskich kombatantów na Kresach. Stowarzyszenie Odra-Niemen ogólnopolską inicjatywę organizuje od 2010 roku w ramach projektu Rodacy-Bohaterom.

Akcję można wspomóc darami rzeczowymi lub wpłatami finansowymi. Jest to zadnie cykliczne, w którym udział biorą osoby prywatne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, radni, kibice piłki nożnej zrzeszeni w klubach kibica, przedsiębiorcy oraz szkoły.

Każda paczka to dar pamięci od rodaków dla kresowych bohaterów – mówi Ilona Gosiewska, prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen.

– Akcja „Rodacy-Bohaterom” to już cykliczne zadanie, które organizujemy od 2010 roku, w związku z poznaniem środowiska żołnierzy AK na Białorusi, potem na Litwie, na Ukrainie i regularnie dwa razy w roku, na Boże Narodzenie i Wielkanoc organizujemy dla nich takie paczki świąteczne, które są z naszej strony traktowane jako paczki pamięci, ponieważ w każdej paczce są życzenia, jest taki ślad od nas dla tego środowiska, które tam pozostało – powiedziała Ilona Gosiewska.  

Zbiórka dla polskich kombatantów zakończy się 31 grudnia 2014.

Listę ponad 100 koordynatorów akcji oraz artykułów do wzorcowej paczki, tak aby była ona pełna, znajdziemy na stronie internetowej www.rodacybohaterom.pl

RIRM

drukuj