P. Jaki: Roman Giertych robi szopkę medialną

Roman Giertych robi szopkę medialną. Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem – powiedział PAP wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki ws. zapowiedzi pozwu w związku z wpisem po meczu Niemcy-Meksyk.

Mec. Giertych poinformował w poniedziałek, że przewodniczący Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk kieruje do sądu pozew przeciwko Jakiemu.

„Pan Przewodniczący Donald Tusk kieruje do sądu wniosek (na chwilę obecną w trybie ugodowym) przeciwko Patrykowi Jakiemu o zapłatę 30 tys. zł. na WOŚP za naruszenie swoich dóbr osobistych w związku z publikacją skandalicznej przeróbki zdjęcia PDT z pogrzebu śp. S. Karpiniuka” – napisał Giertych po południu na Twitterze.

Odnosząc się do tej zapowiedzi Jaki ocenił, że mec. Giertych „robi szopkę medialną”.

„Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem. PO nigdy za nic nie przeprosiła. Potwierdzają się jednak plotki, że Giertych może być wiceprezydentem Warszawy u Rafała Trzaskowskiego” – powiedział PAP Patryk Jaki.

W niedzielę, po przegranym przez Niemcy meczu piłkarskim z Meksykiem na Mistrzostwach Świata w Rosji, na profilu Patryka Jakiego – wiceministra sprawiedliwości i kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy – na Facebooku udostępniono zdjęcie płaczących: Donalda Tuska i lidera PO Grzegorza Schetyny z podpisem: „Nasi przegrali z Meksykiem”.

Dziennikarz Patryk Słowik zwrócił uwagę, że zdjęcie zostało wykonane na pogrzebie Sebastiana Karpiniuka, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. „[email protected] wykorzystuje zdjęcie z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka do heheszek. Podłość przekraczająca wszelkie granice. A jak niewiedza – powinno się to skończyć solidnymi przeprosinami i zapłatą na zbożny cel” – napisał na Twitterze w niedzielę wieczorem.

Jaki usunął wpis ze swojego profilu i wyjaśnił, że był on podpisany „Red.”, co – zgodnie z opisem jego strony – oznacza, że post został napisany nie przez niego, lecz „przez redakcję, ludzi, którzy pomagają obsługiwać konto”. „Podpisane Red. – moj FB jak w opisie zawsze z takim podpisem – nie autoryzuje. Kazałem usunąć” – odpisał na Twitterze dziennikarzowi.

Dodał, że osoba, która jest odpowiedzialna za opublikowanie zdjęcia, tłumaczyła mu, że nie znała jego pochodzenia.

Wiceminister zapowiedział również, że w ramach przeprosin wyśle sprzęt na stadion piłkarski im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl