fot. PAP/EPA

Ostrzeżenie przed niepewnymi ofertami turystycznymi

Polska Izba Turystyki ostrzega przed podróżowaniem bez biura podróży. Izba apeluje, by osoby planujące zagraniczną podróż w sposób szczególny weryfikowały rzetelność podmiotów, które oferują usługi turystyczne. Wskazuje, że z roku na rok wzrasta tzw. szara strefa placówek działających nielegalnie.

Korzystając z niepewnych ofert turystycznych, może nas spotkać wiele nieprzyjemnych okoliczności – ostrzega Małgorzata Karwat, prezes Oddziału Łódzkiego Polskiej Izby Turystyki.

– W momencie, kiedy korzystamy z tzw. turystyki nieformalnej, którą my nazywamy szarą strefą, bądź turystyki, która jest wykonywana nieprofesjonalnie, nierzetelnie i nie przez organizatora, który posiada wpis do ewidencji organizatorów i pośredników turystycznych, kończy się właśnie tym, że ludzie przede wszystkim tracą pieniądze, urlop, w ogóle nie wyjeżdżają lub zostają pozostawieni sami sobie. Bywa też tak, że oferta jest zmieniana na miejscu, bądź jest inny standard hotelu – powiedziała Małgorzata Karwat.    

Niedawno media informowały o grupie osób, która zamiast w Grecji znalazła się w Czarnogórze, a następnie w Chorwacji. W konsekwencji do Polski wrócili po 4 zamiast 11 dniach opłaconych wakacji.

RIRM

drukuj