fot. PAP/Leszek Szymański

Min. A. Zalewska apeluje do dyrektorów szkół ws. bezpiecznych wakacji

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zaapelowała do dyrektorów szkół, by rozmawiali z uczniami, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się na wakacjach.

Szefowa resortu poinformowała na konferencji, że wysyła dwa listy w tej sprawie: do dyrektorów szkół i Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Minister Anna Zalewska poprosiła również Rzecznika, by podczas wakacji wzmocnił prowadzony przez siebie telefon zaufania – 812 12 12.

Bardzo nam zależy na tym, aby ten telefon stał się przyjacielem dzieci i młodzieży, żeby mieli go w swoim telefonie tak jak numer 112, tak jak numery do Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, jak również do WOPR-u i wszystkich instytucji łącznie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, by rzeczywiście w każdej chwili oni sami, ale również ich rodzice mogli reagować – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

W liście do dyrektorów szkół szefowa MEN zwróciła się z prośbą o zorganizowanie zajęć w dowolnej formie na temat bezpieczeństwa. Jedną z nich może być np.; zaproszenie gościa, policjanta czy ratownika medycznego. Chodzi o to by uczniowie nie tylko wysłuchali informacji, ale także mogli notować zdobytą wiedzę i wykorzystać ja w razie zagrożenia.

RIRM

drukuj