fot. PAP/Tomasz Gzell

Ostatnie trzy dni na złożenie wniosku o pieniądze w ramach programu „Dobry Start”

Rodzice mają jeszcze tylko trzy dni na złożenie wniosku o wypłatę 300 zł w ramach rządowego programu „Dobry Start”. Dokument można przesłać w formie pisemnej – w urzędzie lub pocztą. Można to też zrobić online przez portal empatia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Termin upływa w najbliższą sobotę 30 listopada.

Świadczenie jest szczególnie przydatne na początku roku szkolnego, ale także w jego trakcie pojawiają się różne potrzeby – mówiła Joanna Krupska ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Warto skorzystać z tego wsparcia – zachęciła.

– To świadczenie wychodzi naprzeciw rodzinom, które ponoszą duże koszty związane z początkiem roku szkolnego. Warto skorzystać z tego świadczenia. Należy pamiętać o tym, że na każde dziecko przysługuje 300 złotych na szkolną wyprawkę i można trochę wesprzeć w ten sposób budżet szkolny. Wiadomo, że koszty wysłania dziecka do szkoły są kosztami zdecydowanie przekraczającymi te 300 złotych, ale zawsze jest to jakieś wsparcie oraz pomoc – powiedziała Joanna Krupska.

Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Warto dodać, że dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole, również mogą otrzymać świadczenie. Będzie ono im przysługiwało do ukończenia 24 lat.

Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. W ich przypadku wnioski można składać wyłącznie drogą tradycyjną.

Do tej pory, jak podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, rodzice złożyli ponad 3 mln wniosków. Do końca października gminy wypłaciły świadczenia na kwotę ponad 1 mld zł.

RIRM

drukuj