Blisko pół miliona e-wniosków o świadczenie „Dobry Start”

Już prawie 500 tys. wniosków o świadczenie „Dobry Start” złożyli Polacy za pośrednictwem internetu – poinformował resort rodziny. Od 1 lipca wniosek o świadczenie można złożyć online przez portal empatia i przez systemy bankowości elektronicznej. Wyprawka szkolna może trafić do ponad 4,5 mln dzieci.

Najwięcej wniosków za pośrednictwem internetu złożono w woj. mazowieckim i śląskim. W każdym z regionów wysłano ponad 77 tys. deklaracji. Powyżej 40 tys. wysłali mieszkańcy małopolski i wielkopolski. Najmniej e-wniosków o świadczenie, bo nieco ponad 11 tys., przesłały osoby z woj. lubuskiego, opolskiego oraz świętokrzyskiego.

W ramach programu „Dobry Start” 300 zł przysługuje do ukończenia 18. roku życia, niezależnie od dochodu, na dzieci rozpoczynające rok szkolny. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl