fot. PAP/Tomasz Gzell

Ostatnie dni na złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach programu Dobry Start

Tylko do końca listopada można jeszcze składać wniosek o wypłatę 300 zł w ramach rządowego programu Dobry Start. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat.

Wniosek można złożyć w formie pisemnej – w urzędzie lub pocztą – oraz elektronicznie przez portal Empatia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Wiceminister rodziny Stanisław Szwed zauważył, że dotychczas z programu Dobry Start skorzystało ponad cztery miliony dzieci.

– Uprawnionych było 4 miliony 600 tysięcy, dlatego zachęcamy, żeby jeszcze przez te parę dni złożyć wniosek, jeżeli ktoś jeszcze nie złożył. Przeznaczamy na ten program ponad 1,4 mld złotych. Zachęcamy, bo to jest dobre wsparcie dla wszystkich dzieci, które już uczęszczają do szkoły, a wcześniej rozpoczynały rok szkolny – zaznaczył Stanisław Szwed.

Warto dodać, że dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole również mogą otrzymać świadczenie. Będzie ono im przysługiwało do ukończenia 24 lat.

Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. W ich przypadku wnioski można składać wyłącznie drogą tradycyjną.

RIRM

drukuj