fot. twitter.com/BorysSzopa

Min. B. Borys-Szopa: świadczenia Rodzina 500 plus i Dobry Start to inwestycja w rodzinę 

Inwestycja w rodzinę, a nie zapomogi – tak o świadczeniach Rodzina 500 plus i Dobry Start mówiła w Zabrzu minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Gdy rząd PiS wprowadzał program Rodzina 500 plus wielu nie wierzyło w możliwość jego realizacji. Opozycja najpierw krytykowała, dziś zapewnia, że tego programu nikt Polakom nie zabierze. Partia rządząca poszła krok dalej i wprowadziła wsparcie w wysokości pięciuset złotych na każde dziecko w rodzinie.

– Uznajemy, że rodzina to podstawowy fundament całej naszej ojczyzny i stąd inwestycje w rodziny. Wielokrotnie podkreślamy, że „500 plus”, Dobry Start to nie są świadczenia, to nie są zapomogi, to nie są – jak opozycja mówi – opłaty. To jest inwestycja w rodzinę  – mówiła Bożena Borys-Szopa, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

W ramach programu polskie rodziny złożyły cztery miliony czterysta tysięcy wniosków,
z czego aż dwa i pół miliona drogą elektroniczną, co stanowi rekord. Warto pamiętać, że
w poszerzonej formule wprowadzany jest program Dobry Start. Obejmie on również młodzież uczącą się w szkołach dla dorosłych. Od 1 sierpnia rusza nabór wniosków drogą tradycyjną. 

– Wiem ze spotkań z rodakami, że bardzo wiele osób postawiło również na ten bezpośredni kontakt z urzędnikami. Bardzo się cieszą z tego, że będą mogły przyjść do znanej sobie pani Kasi czy pana Zbyszka, z którym wiele lat współpracują, że ta forma osobistych relacji jest ważna. I to też jest bardzo dobre rozwiązanie – dodała minister.

Przy okazji wizyty w Zabrzu minister pochwaliła mieszkańców miasta, którzy znajdują się
w czołówce pod względem złożonych wniosków i ilości wypłaconych już  świadczeń. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj