Ostatni dzień na złożenie PIT-u

Dziś mija termin składania deklaracji podatkowych za rok 2014. Jeśli ktoś nie zdąży przed północą lub zapomni, może liczyć się z karą finansową. Z fiskusem musi rozliczyć się każdy, kto uzyskał dochód, nawet, jeżeli był niższy od kwoty niepodlegającej opodatkowaniu, czyli 3091 zł.

Od dochodu można odliczyć między innymi składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne, wydatki na rehabilitację czy wpłaty na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, a przede wszystkim ulgę na dzieci.

Rozliczając się z fiskusem, warto pamiętać o przekazaniu 1 proc. swojego podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Może nią na przykład być Fundacja Nasza Przyszłość. Aby wesprzeć Fundację Nasza Przyszłość wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2014 wypełnić odpowiednią rubrykę wpisując numer KRS 0000091141.

Wypełnienie zeznania nie jest trudne. Najczęstsze błędy podatników polegają na przestawieniu cyfr w różnych tabelkach. Często też zapominamy się podpisać.

Czas na złożenie zeznania podatkowego upływa o godz. 24:00. W wielu urzędach wydłużone są godziny pracy. Dla zinformatyzowanych pomocą może być system e-Deklaracje.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl