Duda: polski system podatkowy wymaga pilnej naprawy

System podatkowy wymaga pilnej naprawy podkreśla Andrzej Duda, kandydat PiSu na prezydenta. Polityk podczas konferencji prasowej przed jednym z warszawskich urzędów skarbowych powiedział, że dziś ten system jest opresyjny.

„Organy skarbowe zachowują się w sposób nie do przyjęcia. Resort finansów wydaje instrukcje zakładające, że każda kontrola musi się kończyć karą dla przedsiębiorcy” – zaznaczył kandydat PiS na prezydenta RP.

Andrzej Duda mówił m.in. o konieczności obniżenia podatków do 15 proc. dla mikro przedsiębiorców zatrudniających minimum 3 osoby.  

Wierzę w to, że wygram wybory prezydenckie. Natychmiast po wyborach powołam Narodową Radę Rozwoju i będę chciał, aby w ramach tej rady pracowano również nad propaństwowymi, ale zarazem prospołecznymi rozwiązaniami podatkowymi. System podatkowy musi być przyjazny obywatelom, musi sprzyjać rozwojowi gospodarczemu państwa, a nie powodować, że wszyscy mają wrażenie, że państwa tylko czeka, żeby ich na czymś złapać, czeka żeby ich ukarać – mówił Andrzej Duda.

Z kolei Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski odwiedza dziś poligon w Drawsku Pomorskim, gdzie spotyka się z żołnierzami.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl