fot. PAP/Tomasz Gzell

Duda: polski system podatkowy wymaga pilnej naprawy

System podatkowy wymaga pilnej naprawy podkreśla Andrzej Duda, kandydat PiSu na prezydenta. Polityk podczas konferencji prasowej przed jednym z warszawskich urzędów skarbowych powiedział, że dziś ten system jest opresyjny.

„Organy skarbowe zachowują się w sposób nie do przyjęcia. Resort finansów wydaje instrukcje zakładające, że każda kontrola musi się kończyć karą dla przedsiębiorcy” – zaznaczył kandydat PiS na prezydenta RP.

Andrzej Duda mówił m.in. o konieczności obniżenia podatków do 15 proc. dla mikro przedsiębiorców zatrudniających minimum 3 osoby.  

Wierzę w to, że wygram wybory prezydenckie. Natychmiast po wyborach powołam Narodową Radę Rozwoju i będę chciał, aby w ramach tej rady pracowano również nad propaństwowymi, ale zarazem prospołecznymi rozwiązaniami podatkowymi. System podatkowy musi być przyjazny obywatelom, musi sprzyjać rozwojowi gospodarczemu państwa, a nie powodować, że wszyscy mają wrażenie, że państwa tylko czeka, żeby ich na czymś złapać, czeka żeby ich ukarać – mówił Andrzej Duda.

Z kolei Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski odwiedza dziś poligon w Drawsku Pomorskim, gdzie spotyka się z żołnierzami.

RIRM

drukuj