Groźne wstrząsy w śląskich kopalniach

W kopalniach na Śląsku doszło do dwóch groźnych wstrząsów. Nad ranem jeden z nich miał miejsce w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Na skutek tego trzech górników zostało lekko rannych.

Ponadto w nocy wstrząsy nastąpiły pod ziemią w kopalni Budryk w Ornontowicach. Były one odczuwalne również na powierzchni. Nikt nie został poszkodowany.

Janusz Malinga z Wyższego Urzędu Górniczego poinformował, że powodem wstrząsów są prace prowadzone w śląskich kopalniach.

– Przyczyną wstrząsów wysokoenergetycznych jest to, że co roku coraz niżej schodzi się z eksploatacją – zwłaszcza w kopalniach węgla kamiennego i w kopalniach miedzi, zwiększenie głębokości wybierania powoduje, że ciśnienie u góry otworu jest o wiele wyższe. Niestety, im głębiej będziemy schodzili z głębokością eksploatacji, tym to zagrożenie będzie rosło – takie są niestety prawa przyrody, prawa natury – wyjaśnił Janusz Malinga.

Wstrząs był odczuwalny m.in. w Ornontowicach, Gliwicach i Tychach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl