Komorowski zapowiada odwołanie Grabarczyka

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że jeszcze dziś odwoła ze stanowiska ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka. Wczoraj szef resortu sprawiedliwości podał się do dymisji.

Sprawa ma związek ze śledztwem ws. nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przy egzaminach i wydawaniu zezwoleń na broń palną. Łódzcy Policjanci mieli załatwiać tzw. VIP-om broń bez konieczności zdawania egzaminów.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP Andrzej Duda podkreśla, że Platforma Obywatelska przed wyborami zrobi wszystko, by nic nie zaszkodziło kampanii prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Myślę, że PO przede wszystkim właśnie tego się obawiała. Stąd między innymi tak szybka i niespodziewana decyzja, bo jeszcze kilka godzin wcześniej premier Ewa Kopacz mówiła, że najpierw niech się w tej sprawie wypowie prokuratura i określi swoje szczegółowe stanowisko, a potem będzie można rozważyć dymisję. Tymczasem wieczorem słyszymy, że dymisja natychmiast została przyjęta. Poseł Jarosław Gowin, który doskonale zna PO i funkcjonujące tam uwarunkowania oraz zwyczaje, mówi: „Niewykluczone, że to tylko wierzchołek góry lodowej”. Ta sprawa powinna zostać wnikliwie zbadana – powiedział Andrzej Duda.

Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim, która prowadzi śledztwo, postawiła jednemu z członków komisji egzaminacyjnej zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentacji.

RIRM

drukuj