fot. twitter.com

Zmiana terminu złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT

Zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019. O szczegółach poinformowało Ministerstwo Finansów.

Wszystkie zeznania PIT za 2019 rok będzie można składać od 15 lutego. Termin na złożenie deklaracji upływa 30 kwietnia. Urząd ma 45 dni na zwrot nadpłaty podatkowej. Nawet, jeśli podatnik złoży swój PIT wcześniej, termin zwrotu nadpłaty będzie liczony od 15 lutego.

Jednocześnie zmienia się termin złożenia PIT-28 za 2019 r. Na to mamy czas do 2 marca 2020 r. Resort finansów zachęca do korzystania z usługi Twój e-PIT.

Od 15 lutego wypełnione zeznanie będzie dostępne na stronie www.podatki.gov.pl. Po zalogowaniu, którego można dokonać na przykład poprzez profil zaufany, można zmienić sposób rozliczenia na wspólne z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Można także wskazać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1 proc. podatku. Jeśli nie zrobimy nic, tzn. nie zalogujemy się  do portalu, wówczas 30 kwietnia nasze rozliczenie zostanie uznane za złożone.

Korzystanie z usługi Twój e-PIT nie jest obowiązkowe. Osoby chcące wypełnić zenanie w formie papierowej wciąż mają taką możliwość.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj