Rząd przeciwny podatkowej rewolucji

Rząd daje czerwoną kartkę prezydenckiemu pomysłowi rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika.

Projekt od początku krytykował minister finansów Mateusz Szczurek. Obawiał się, że przedsiębiorcy mogliby wykorzystywać niejednoznaczne przepisy do zmniejszania swoich podatków. A rząd obawia się zmniejszenia wpływów do budżetu.

Projekt jest obecnie na etapie prac w Sejmie. Jak napisała „Rzeczpospolita” dokument zostanie odrzucony. Stanie się to najprawdopodobniej po wyborach. PO nie chce stawiać Bronisława Komorowskiego w niezręcznej sytuacji.

Dr Cezary Mech, były wiceminister finansów podkreśla, że na prezydenckim rozwiązaniu zyskałby nie Kowalski, a duże korporacje zagraniczne.

W praktyce istotne jest to, aby kancelarie prawne zawsze wykrywały sytuacje konfliktu między polskim organem podatkowym, a korporacjami, jak i koncernami zagranicznymi. Oczywiście to prowadziłoby polski system finansowy do zapaści – powiedział dr Cezary Mech.

Projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej został opracowany w ramach Forum Debaty Publicznej. Prezydent podpisał dokument w grudniu ubiegłego roku i skierował go do Parlamentu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl