Ostatni dzień na składanie wniosków o świadczenie „Dobry Start”

Mija dzisiaj ostateczny termin składania wniosków o świadczenie „Dobry Start”. Warto pamiętać, że dokument można przesłać jedynie drogą elektroniczną. Nie ma możliwości złożenia go osobiście w oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wniosek o świadczenie „Dobry Start” można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal [email protected]. Świadczenie przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Czasu na złożenie wniosku pozostało niewiele.

– Zostało niewiele czasu, bo do 30 listopada 2022 roku. (…) Na pewno warto mieć dodatkowe 300 złotych – powiedziała Klaudia Strzelecka, radna Poznania.

Pieniądze przyznawane są niezależnie od kryterium dochodowego.

– Jest to świadczenie jednorazowe, wypłacane raz w roku – wyjaśniła Marlena Nowicka, rzecznik oddziału ZUS w Wielkopolsce.

W tym roku wysokość świadczenia jest taka sama jak w roku ubiegłym i wynosi 300 złotych.

– Świadczenie przysługuje rodzicom dzieci, które uczą się w szkole. Maksymalnie do ukończenia przez dziecko 20. roku życia, a przypadku dzieci z niepełnosprawnościami to wiek do 24 lat – dodała Marlena Nowicka.

Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na portalu PUE ZUS. Wystarczy zalogować się na swój profil i przejść do zakładki „Dobry Start”. Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej każdego roku ze świadczenia „Dobry Start” korzysta prawie 4 i pół miliona dzieci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl