fot. twitter.com

Do końca sierpnia można złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy

Tylko do końca sierpnia można jeszcze składać wniosek o wypłatę dodatku solidarnościowego. Wsparcie przysługuje tym, którzy po 15 marca stracili pracę z powodu pandemii koronawirusa i nie mają uprawnienia do zasiłku dla bezrobotnych.

Świadczenie jest przyznawane przez 3 miesiące w kwocie 1 tys. 400 zł. Wsparcie ma pomóc bezrobotnym w trudnym dla nich czasie.

– W tej chwili ponad 260 mln złotych zostało już wypłacone do prawie 200 podmiotów, które z tego świadczenia korzystają. Są to pracownicy, którzy dzięki temu mogą mieć za ten okres zapłacone świadczenia. Od 1 września wzrasta również zasiłek dla bezrobotnych, czyli zasiłek będzie wyższy niż jest obecnie – mówi Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i  polityki społecznej.

Wniosek o dodatek solidarnościowy można składać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Informacja o przyznaniu dodatku solidarnościowego lub decyzja o odmowie będą również dostępne na koncie w ZUS.

https://twitter.com/zus_pl/status/1295258767253217281

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl