fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Wysokie wyniki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w 2019 roku

Od początku roku do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło blisko 279 mld zł. To o 24 mld zł więcej niż w ubiegłym roku. Najnowsze informacje na ten temat przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Na wzrost poboru składek wpłynął m.in. wzrost zatrudnienia i wynagrodzeń w Polsce. Wydolność Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, czyli zdolność pokrycia wydatków bieżącymi wpływami zbliża się do 79 procent.

Prof. Gertruda Uścińska wskazała, że roczny bilans wpływów do FUS może się jeszcze zwiększyć.

– Łącznie od początku roku na te numery rachunków składkowych wpłynęły wpłaty w kwocie prawie 279 miliardów złotych, czyli o 24 miliardy więcej niż w ubiegłym roku i myślę, że do końca roku zaksięgujemy kwoty przekraczające te 280 miliardów, to już wtedy w styczniu poinformujemy. Sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jest naprawdę bardzo dobra. Stopień pokrycia wydatków jest także na wysokim poziomie, bo zbliżamy się do 78.5 procent. Myślę, że poprawi się on jeszcze w naszym następnym komunikacie w styczniu – wskazała prof. Gertruda Uścińska.

W 2018 roku do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 260 mld zł. Z Funduszu finansowane są m.in. renty i emerytury.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl