Ostatni dzień na składanie wniosków o dopłaty dla rolników

Do dzisiaj do godz. 22.00 przyjmowane są wnioski o dopłaty bezpośrednie dla rolników. W przypadku złożenia dokumentu po upływie terminu, dotacja będzie odpowiednio niższa.

Wniosek można złożyć osobiście w biurach powiatowych ARiMR, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub przesłać internetem, jeżeli wcześniej rolnik uzyskał hasło i login do systemu Agencji.

Dotychczas wnioski złożyło ponad milion rolników. Wśród nich 600 tys. to wnioski o dopłaty z tytułu niekorzystnych warunków gospodarowania, a 85 tys. o przyznanie płatności rolnośrodowiskowych.

Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa, zwraca uwagę, że Polska otrzymała około 6 mld euro środków mniej, niż w obecnej pespektywie finansowej.

– Te dopłaty są, niestety, nierówne z dopłatami z innych państw – dla rolników niemieckich, francuskich, czy innych krajów z tzw. „starej 15”. Powoduje to, że nasi rolnicy muszą na gorszych warunkach sprostać konkurencji na jednolitym europejskim rynku. To odbija się na ich poziomie życia, na dostępie do dóbr kultury, do szkół, do wychowywania dzieci na właściwym poziomie – to jest niekorzystne – mówił Krzysztof Jurgiel.

Rolnik może jeszcze złożyć wniosek po 15 maja, ale nie później niż do 9 czerwca. Wówczas dopłata będzie pomniejszana o 1 proc. za każdy dzień zwłoki. Z kolei zmiany do złożonego już wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 2 czerwca br.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl