fot. https://pixabay.com/pl/

Ułatwienia dla rolników

Rolnicy będą mogli łatwiej sprzedawać własne produkty. Przychody z tego tytułu do 100 tys. złotych będą zwolnione z podatku. Obecnie limit wynosił 40 tys. złotych.

Takie rozwiązania zakłada ustawa w sprawie rolniczego handlu detalicznego, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Przepisy w grudniu przyjął Parlament.

Nowe przepisy znoszą też limity żywności zbywanej w ramach rolniczego handlu detalicznego, a także zwiększają ilość punktów sprzedaży o sklepy, restauracje, stołówki. Zbywanie produktów roślinnych będzie możliwe na terytorium całego kraju.

To bardzo potrzebne rozwiązanie – powiedział senator PiS-u, wiceszef NSZZ RI „S” Jerzy Chróścikowski. Jest to wielka szansa dla małych i średnich gospodarstw – dodał.

– Żałujemy, że tak późno udało się to wprowadzić, a nie jeszcze za czasów Platformy Obywatelskiej i PLS-u, kiedy jako związek staraliśmy się wprowadzać tę inicjatywę. Chcemy zachęcać. Ci, którzy mają drobne gospodarstwa, mogą podwyższyć wartość dodaną przetworzonych produktów rolniczych. To dotyczy głównie produktów rolniczych przetworzonych, roślinnych, jak i produkcji zwierzęcej. W związku z tym jest to szansa dla średnich i małych i średnich gospodarstw, aby mieli wartość dodaną przy sprzedaży bezpośredniej i zarazem dla konsumentów najwyższej jakości żywność, gdyż to konsument będzie wybierał dobrą jakość – powiedział Jerzy Chróścikowski.

Zmiany przepisów wynikają z założeń rządowego programu „Polski Ład”. Obecnie rolniczy handel detaliczny prowadzi ponad 14 tys. podmiotów. Liczba ta z roku na rok rośnie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl