Orlen i PGNiG łączą siły

PKN Orlen i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo łączą siły przy budowie Elektrowni Ostrołęka oraz rozwoju biogazowni. Spółki podpisały list intencyjny dotyczący analizy realizacji wspólnych inwestycji.

W podpisanym przez PKN Orlen i PGNiG liście intencyjnym spółki zobowiązały się do podjęcia rozmów i analiz możliwości wspólnej budowy elektrowni gazowej i rozwoju biogazowni. Zakres projektów obejmuje budowę elektrowni gazowej w Ostrołęce o mocy około 750 MW do końca 2024 roku oraz prowadzenie analiz i prac rozwojowych w obszarze biogazu.

– Fundamentem polskiej transformacji energetycznej będą #OZE uzupełniane przez gaz ziemny. Wspólnie z @GK_PGNiG rozpoczynamy analizy dot. realizacji projektu nowoczesnej elektrowni gazowej w Ostrołęce o mocy ok. 750 MW – napisał na twitterze prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek.

Zaangażowanie PGNiG i PKN Orlen w tę inwestycję miałoby charakter wspólnego przedsięwzięcia joint venture.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl