fot. sxc.hu

Organizacje Pro-Life pytają kandydatów na prezydenta o poglądy

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wystosowała listę pytań dotyczących ochrony życia od poczęcia, procedury in vitro, polityki prorodzinnej czy środków wczesnoporonnych.

Organizacja zaapelowała do ubiegających się o fotel prezydenta o rzetelną odpowiedź w celu jej późniejszego upowszechnienia.

Poseł Andrzej Jaworski z Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny mówi, że m.in. dzięki tej akcji będziemy mogli poznać prawdziwe oblicze wszystkich  kandydatów.

­ – Tak jak było w przypadku tak zwanej konwencji o zapobieganiu przemocy w stosunku do kobiet  (mówię „tak zwanej”, bo nie ma ona z tym ona zupełnie nic wspólnego), zobaczyliśmy, że Bronisław Komorowski ma zupełnie inną wizję świata niż chrześcijańska, tak w tym temacie jeszcze bardziej możemy się dowiedzieć, czy poszczególni kandydaci mają poglądy prochrześcijańskie, za życiem czy też wprost przeciwnie: są za tym, aby życie nie miało żadnej wartości, a światopogląd europejski-chrześcijański nie ma dla nich żadnego znaczenia –  tłumaczy Andrzej Jaworski.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy ważnie oddanych głosów, druga tura odbędzie się 24 maja.

RIRM

drukuj