Opoczno: warsztaty dziennikarskie WSKSiM „Nowe Widnokręgi – zrozumieć media”

Ekipa warsztatów dziennikarskich Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej gościła drugi dzień w I Liceum Ogólnokształcącym w Opocznie. Projekt „Nowe Widnokręgi – zrozumieć media” jest możliwy dzięki wsparciu z 1% podatku przekazywanego na Fundację „Nasza Przyszłość”.

– Myślę, że przekaz, który został pokazany młodzieży wpływa bardzo pozytywnie i młodzież wyciągnie bardzo dużo pozytywnych rzeczy – mówił Zbigniew Sobczyk, wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie.

Młodzież pod okiem pracowników WSKSiM, a także Radia Maryja i Telewizji Trwam miała możliwość poznania radia i telewizji od kuchni.

– Najbardziej podobały mi się zajęcia z dźwiękiem, które pokazywały m.in. jak można manipulować dźwiękiem – mówiła jedna z uczestniczek warsztatów.

– Za najciekawsze uważam zadania praktyczne to, że możemy zobaczyć, jak to wygląda w rzeczywistości, różne sztuczki i ogólnie cała ta praktyka – akcentowała inna z uczennic.

Praktyka, która jak mówi przysłowie czyni mistrza a w przypadku warsztatów wychowuje też młodych i świadomych użytkowników mediów. To ważne szczególnie dziś w świecie pełnym medialnych manipulacji.


TV Trwam News/RIRM

Dzień 1

Dzień 2

drukuj