ecs.gda.pl

Władze „Solidarności” wycofały ECS zgodę na używanie logo związku

Władze NSZZ „Solidarność” wycofały Europejskiemu Centrum Solidarności w Gdańsku zgodę na używanie znaku graficznego związku. „Nie ma naszej zgody na szarganie dobrego imienia <<Solidarności>>” – mówi rzecznik związku Marek Lewandowski.

Europejskie Centrum Solidarności wykorzystuje logo do promowania działań i wydarzeń sprzecznych ze statutem związku – podkreśla rzecznik NSZZ „Solidarność”.

– Warto przypomnieć, że to chrześcijański związek zawodowy, którego statut oparty jest na społecznej nauce Kościoła. To, co robi Europejskie Centrum Solidarności w wielu swoich przedsięwzięciach jest biegunowo przeciwne temu, co te wartości ze sobą niosą. Wyrażając swoje oburzenie – co do większości działań ECS, szczególnie różnych konferencji czy wydarzeń, które organizuje – postanowiliśmy w taki jednoznaczny sposób potwierdzić swoje oburzenie wydając zakaz używania naszego logo do tych przedsięwzięć – akcentuje Marek Lewandowski.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl