W Wieluniu odbyły się warsztaty dziennikarskie „Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media”

Jak wygląda praca przed i za kamerą telewizyjną oraz w radiu – tego dowiedzieli się w czwartek uczniowie II liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu (województwo łódzkie).

W II liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu odbyły się warsztaty z cyklu „Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media”, prowadzone przez pracowników Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także wykładowców i studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Renata Tatara, dyrektor liceum, zaznaczyła, że warsztaty są najlepszą formą zdobywania wiedzy. Zwróciła uwagę, że w tej placówce warsztaty z cyklu „Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media” odbyły się już po raz kolejny.

– Już po raz trzeci gościliśmy wykładowców i operatorów z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia. Ich doświadczenie jest dla nas pomocne w przekazywaniu warsztatu praktycznego. Cieszę się, że za każdym razem – kiedy zwracamy się do organizatorów – zostajemy ciepło przyjęci i możemy ich tutaj gościć. Jest to ważne dla naszej młodzieży – wskazała Renata Tatara.

Uczniowie z całej Polski mogą wziąć udział w warsztatach ,,Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media” dzięki środkom z 1 proc. podatku dochodowego, przekazanego na Fundację Nasza Przyszłość.  Zajęcia odbywają się cyklicznie i są prowadzone w szkołach na terenie całego kraju.

RIRM

drukuj