fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: Jezus oświecił tajemnicę naszej śmierci

O nadziei chrześcijańskiej w perspektywie śmierci – mówił dziś Ojciec św. Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie.

W swojej katechezie Papież zaznaczył, że współczesna cywilizacja próbuje ją wyeliminować ze świadomości człowieka. Wskazał, że przez to, przeżywając śmierć naszych bliskich lub myśląc o naszej śmierci, czujemy się nieprzygotowani.

Ojciec Święty  powiedział, że Jezus swoim życiem i nauczaniem ukazał nam tajemnicę śmierci w nowym świetle.

– Marcie płaczącej z powodu śmierci brata Łazarza przeciwstawia światło dogmatu: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?”. Te słowa Jezus powtarza każdemu z nas, za każdym razem, gdy śmierć rozrywa tkaninę życia i uczuć. W grę wchodzi tutaj cała nasza egzystencja, między stokiem wiary a urwiskiem lęku. Jezus powtarza: Nie jestem śmiercią. Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, czy wierzysz w to? – pytał Papież.

Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów zgromadzonych na Placu św. Piotra, zwrócił się też do naszych rodaków.

– Pozdrawiam pielgrzymów polskich. Dziś, wspominając św. Łukasza ewangelistę, obchodzicie w Polsce patronalne święto służby zdrowia. Pamiętajcie w modlitwie o wszystkich, którzy z oddaniem i poświęceniem służą chorym. Niech nigdy nie zabraknie im sił w pełnionej posłudze oraz sukcesów i radości. Niech Bóg ich wspiera i wynagrodzi wszelkie dobro oraz nadzieję wlewaną w serca chorych. Wam tu obecnym i waszym bliskim z serca błogosławię – mówił Ojciec Święty.

Transmisję z Watykanu przeprowadziła TV Trwam. Fragment audiencji można było wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

RIRM

drukuj