Ojciec św. Franciszek odwiedził wioskę dziecięcą w Rzymie

Zgodnie z tradycją „piątków miłosierdzia” co miesiąc w Roku Świętym, papież Franciszek odwiedził w Rzymie dom opieki nad dziećmi, które kierowane tam są z powodów rodzinnych i społecznych. Odwiedził też w szpitalu chorego włoskiego księdza kardynała.

Piątkowe popołudnie papież spędził wśród dzieci w wiosce dziecięcej. W ośrodku „Villaggio SOS” przebywają dzieci w wieku od roku do 12 lat, skierowane tam na mocy decyzji opieki społecznej lub sądu. W wiosce dziecięcej jest pięć domów; w każdym z nich mieszka do sześciorga chłopców i dziewcząt.

Dzieci pokazały papieżowi park przy ośrodku, a następnie zaprowadziły go do swoich pokojów. Franciszek zjadł z najmłodszymi podwieczorek i słuchał z nimi muzyki, także rapu.

“Papież przywiózł bardzo dużo słodyczy, usiadł z dziećmi i z nimi jadł. Śmiał się i bawił z nimi” – opowiedział mediom szef ośrodka Pier Carlo Visconti.

Według relacji Franciszek zjadł lizaka, którym poczęstował go dwuletni chłopiec.

W drodze powrotnej do Watykanu papież odwiedził jeszcze przebywającego w rzymskiej klinice włoskiego księdza kardynała, 91-letniego Andreę Cordero Lanza di Montezemolo.

W poprzednich miesiącach w piątki miłosierdzia papież złożył niezapowiedziane wcześniej wizyty w szpitalach, domach opieki, hospicjum, ośrodku dla osób wychodzących z nałogu, przytułku i jadłodajni dla ubogich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl